Menu

«Львівелектротранс» не купує нові тролейбуси, а модернізує старі

  • Джерело: ЗІК

Сім старих тролейбусів «Skoda», яким вже по тридцять років, були відремонтовані силами ЛКП «Львівелектротранс». У планах до кінця року модернізувати ще два. Вартість ремонту одного такого тролейбуса становить 600-700 тис. грн.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

У Львові 57 тролейбусів щодня курсує містом. Вік більшості з них – десятки років. Та всі вони проходять регулярні тестування перед тим, як виїхати на маршрути. Деяким з них таланить і їх модернізують під сучасний та оновлений вигляд.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Директор ЛКП «Львівелетротранс» Михайло Сидорович розповів, що загалом на підприємстві є понад 70 тролейбусів, та частині із них уже, справді, пора на металобрухт.

«Підприємство налаштоване на те, щоб власними силами відновлювати рухомий склад, зробити його зручним і комфортним для мешканців міста. Наші працівники вже відновили сім тролейбусів «Skoda», які курсують вулицями Львова. На оновлення електричної, механічної, ходової частини, кузова і салону одного тролейбуса потрібно витратити два місяці часу і 600-700 тис. грн. Плануємо, що до кінця року з’явиться ще два оновлених тролейбуси, а наступного – спробуємо модернізувати 18 тролейбусів», – відзначив Михайло Сидорович.

Один новий тролейбус коштує 200 тис. євро, а ремонт обходиться всього за 20 тис. євро. За такою ж логікою оновлюють львівські трамваї. Один новий трамваї коштує мільйон євро, а ремонт всього – 25 тис. євро. Однак, Михайло Сидорович також розповів, що зараз ведуться переговори із Європейським інвестиційним банком та Банком реконструкції та розвитку про кредити для Львова на 10 нових трамваїв і 40 тролейбусів.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Стосовно готовності ЛКП «Львівелетротранс» до майбутніх осінніх дощів, які часто спричиняють колапс для електричного транспорту Львова, Михайло Сидорович пояснив, що проблема, власне, у старих трамваях.

«Електричне обладнання трамваїв є під підлогою, тобто максимально наближене до землі. Коли каналізації міста не справляються із потоками води, і на колії 10-15 см води, то стаються замикання. Трамвай – не водний транспорт. Вода потрапляє на електричні частини і вони горять, відповідно трамваї зупиняються. Щоб цього не ставалося, ми маємо модернізувати трамваї, винести ці електричні частини не під трамвай, а над ним, тоді безпека руху збільшиться у рази і сильні дощі не будуть перешкоджати руху трамваїв», – пояснив Михайло Сидорович.

Також у підприємстві наголосили, що громадяни дуже часто не оплачують за проїзд електричним транспортом Львова. За їх підрахунками, «Львівелектротранс» щороку через це недоотримує 40 млн гривень, які б можна було використати на модернізацію транспорту.

 

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами