Menu

Заквітчати рідний Львів може кожен

  • Джерело: Львівська Пошта
IMG_7494.jpg
“Пошта” дізнавалася, чи готові містяни витрачати кошти, аби прикрасити квітами свої балкони та вікна. У місті до 1 липня триває конкурс із призами

За останні роки Львів дуже змінився. Зокрема у центрі з’явилося багато квітів. Завдячувати цьому варто самим мешканцям міста. Адже вони витрачають свої сили та кошти, аби заквітчати вікна та балкони. Натомість це тішить око жителям міста та туристам. Львів’яни певні: ніщо так не прикрашає місто, як цікаві композиції з квітів на фасадах, балконах і вікнах.

“Мені дуже подобається, коли увесь балкон заквітчаний. Однак це потрібно не лише любити, а й вкладати у це багато коштів. Зарплату та пенсію витрачаю, аби облагородити балкон. Спершу чоловік сварив, що стільки грошей на квіти витрачаю. А тепер мовчить, бо квіти того вартують, – розповідає “Пошті” львів’янка Зоряна Кравчук, художній керівник Будинку вчених, заслужений діяч мистецтв. – Багато людей кажуть, що не мають грошей… Я б собі босоніжки могла купити… А ні, мені краще, щоб душа раділа! А наші люди грошей шкодують і горщиків квітів на балкони не куплять…”.

Організатори нагороджуватимуть львів’ян у трьох номінаціях: “Найкращий фасад”, “Найкращий балкон” та “Найкраще вікно”

Центр Львова заквітчаний, та все ж більшість будинків, на жаль, не красуються квітковою розкішшю. “Йду по вулиці, дивлюся на вікна, балкони, а вони пусті… Не може людина квітки поставити? Не потрібно наставляти багато, хоча б три квітки. Вже би око тішило. Народ не хоче, а цим потрібно займатися. Читала в газетах, що люди облаштовують свої дворики, іграшки ставлять. Значить є люди, яким це подобається. Та, очевидно, їх одиниці”, – каже Зоряна Кравчук.

З її слів, доглядати за домашнім “садом” дуже клопітка праця. У квіти потрібно душу вкладати. Увесь балкон львів’янки у бегоніях, сульфініях, бальзамінах та пеларгоніях (на фото). І так роками. Але ж гарно як!

“У мене багато квітів, тому встаю рано, підливаю, доглядаю за ними. З квітами потрібно завжди говорити, бо як не говориш, то вони можуть “гецнути”, – розповідає Зоряна Кравчук. – Думаю, що львів’яни люблять квіти. Та додатково потрібно залучати людей і проводити конкурси, аби заповнити увесь Львів квітами!”.

IMG_7471.jpg

Як львів’янам долучитися до озеленення міста?

Цього року міськрада знову взялася за озеленення центральної частини Львова та його околиць. Відтак департамент розвитку Львівської міськради організовує конкурс із озеленення фасадів, балконів та вікон будинків. Конкурс розпочався 16 травня та триватиме до 1 липня. За підсумками конкурсу, переможців відзначать подарунками та подяками від міста.

“Озеленення є дуже важливим для міста. У рамках проектів займаємося озелененням скверів і доріг, та не менш важливим є озеленення будівель. Особливо в центральній частині міста, де немає можливості посадити багато рослин. Тому квіти на фасадах, балконах і вікнах дають можливість  забезпечити кращий мікроклімат у Львові. Також це приваблюватиме мешканців міста. Бо рослини – це свіже повітря, адже вони виробляють СО2, і дають свіже повітря. Від цього зростає якість життя і покращується здоров’я мешканців”, – розповів дендролог ЛКП “Інститут просторового розвитку” Орест Олеськів.

Зокрема організатори нагороджуватимуть львів’ян у трьох номінаціях: “Найкращий фасад”, “Найкращий балкон” та “Найкраще вікно”. Організатори кажуть, що оцінюватимуть, перш за все, композицію. Взяти участь у конкурсі “Квітучий Львів” може кожен охочий мешканець Львова. Для цього потрібно надіслати фотографію та адресу свого фасаду, балкону чи вікна на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. За детальною інформацією звертатися за тел.: 032 297 60 28; 093 018 76 55.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами