Menu

Фестиваль писанкарства “Диво Великодня”

  • Джерело: Львівська Пошта
IMG_4212-001.jpg
Як учні львівських НЗ ПТО готувалися до Пасхи

З метою залучення учнівської молоді до традицій писанкарства, виявлення серед неї найбільш обдарованих, задля підтримки їхньої творчості позашкільним закладом освіти – Львівським державним Будинком техніки напередодні величного свята Воскресіння Христового 12 квітня на базі Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну провели фестиваль писанкарства “Диво Великодня”. У заході взяли участь учні НЗ ПТО м. Львова.

“Писанка – це своєрідний мініатюрний живопис України, який відображає величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи”, – сказав директор Будинку техніки Роман Вахула.

Згідно з програмою фестивалю учасники представили виставку учнівських робіт великодньої тематики, зокрема об’ємні композиції з писанок у різних техніках виконання.

Юнаки та дівчата старанно малювали писанки, використовуючи символіку та кольори прадавніх українських орнаментів і магічних знаків.

Барвисті писанки, створені на фестивалі, відображали духовний світ і політ творчої фантазії молодих талантів.

“Писанкарство – це народне мистецтво, яке потрібно пропагувати серед молодого покоління українців, залучаючи їх до активної художньо-ужиткової творчості, – вважає мистецтвознавець Христина Тимчук. – Кожна писанка в світі є символом українського народу”.

Учасники фестивалю “Диво Великодня” були нагороджені грамотами Львівського державного Будинку техніки за активну участь у відродженні християнської духовності, українських народних традицій та звичаїв.

Такі майстер-класи з писанкарства дають реальну можливість доторкнутися до української народної культури і побуту. Можна сподіватися, що подальше вивчення орнаментів українських писанок відкриє не лише безліч загадок історії східнослов’янських народів, а й дозволить краще зрозуміти джерела сучасного українського декоративного мистецтва. Тож нехай об’єднує наші серця великодня писанка і під мирним небом квітне рідна Україна!

Львівський державний Будинок техніки


lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами