Menu

Спілка поляків України сумнівається у причетності українців до вандалізму у Гуті Пеняцькій

  • Джерело: Вголос
Спілка поляків України сумнівається, українці були причетними до знищення пам’ятника загиблим полякам у Гуті Пеняцькій на Львівщині. Про це зазначено у відповідній заяві Спілки поляків України.

«Дає підстави для роздумів щодо «режисера цих подій» факт того, що першими, хто опублікував фото розбитого пам’ятника, були не сайти польських національно-культурних товариств Львівщини чи інформаційні агентства Галичини, а саме проросійські ЗМІ, які звинуватили у акті вандалізму представників українських ультраправих середовищ», - вказано у заяві.

«Ми, Спілка поляків України, піддаємо сумніву факти причетності українців до знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій. Ні одна з існуючих сил в Україні не ідентифікує себе з нацистськими символами «SS», які намальовано на понівеченому меморіалі», - вважають в СПУ.

Також наголошують, що український та польський народи мають досвід понад 50-річної окупації більшовицькою і радянською владою, «і не мають звичаю нищити хрести, які завжди були знаком єдності Сходу і Заходу, поляків і українців. Жодна людина, яка має розум, не повірить в те, що в українця чи поляка може піднятися рука здійснити такий акт вандалізму саме на Різдво».

Натомість, йдеться в заяві, можемо «з великою долею впевненості говорити про причетність до акту вандалізму у Гуті Пеняцькій третьої сторони, яка є найбільш зацікавленою у погіршенні стосунків між нашими двома братніми народами».

«Українці з усіх сил стримують натиск ворога на східних кордонах Європи, пам’ятаючи про Голодомор, ініційований більшовиками, та криваві репресії щодо цивільного населення у 30-х роках минулого століття. Поляки в Україні живуть у мирі і злагоді зі всіма національностями, підтримують незалежність та сприяють інтеграції нашої держави до європейської сім’ї, разом з українським народом відстоюють прагнення України до свободи. Спілка поляків України рішуче засуджує будь-які прояви ганебного акту вандалізму у місцях національної пам’яті як в Україні, так і Польщі, та вважає неприпустимими використання освітлення подій, з цим пов’язаних, у якості брудного інформаційного фону третьою стороною», - зазначає Спілка поляків України.

«Сподіваємося, що українська влада знайде і покарає винуватців цього цинічного вчинку. Наше ж основне завдання - не піддаватися на провокації, які можуть внести негативні аспекти в польсько-українські відносини як міжетнічні, так і міждержавні», - йдеться в заяві Головного правління Спілки поляків України.

Раніше повідомлялося, що у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини невідомі на Різдвяні свята пошкодили пам'ятник з прізвищами поляків, вбитих у 1944 році, обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою. Тоді загинуло кількасот жителів села. 

Радник глави МЗС Польщі, професор Пшемислав Журавський вел Граєвський повідомив, що за пошкодженням польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій на Львівщині стоять спецслужби Росії, які намагаються таким чином посварити поляків та українців.

Польське МЗС вимагає від України негайного розслідування справи знищення польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій і покарання вандалів.

 

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами