Menu

Zero Waste: У Львові розробляють стратегію поводження із сміттям на 2017-2022 рр.

  • Джерело: ЗІК

Про це сьогодні, 11 січня, під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.


Ініціатива «Нуль відходів» полягає у максимально ефективному поводженні з твердими побутовими відходами.


«Це не означає, що сміття буде скорочене до нуля. Ми його максимально використовуватимемо», – зазначив А. Москаленко.


Він додав, що до розробки стратегії поводження із ТПВ запрошують усіх охочих: «Ми ставимо два пріоритети. Йдеться про максимальну партисипативність та інтегрованість стратегії».


Львів також звернувся за допомогою до міст-партнерів у Польщі, до «Зеленої столиці» м. Любляна, до одного з найбільш зелених міст Європи – Фрайбурга.


«Ми б хотіли, щоб через п’ять років близько 30% відходів не йшли на захоронення, щоб їх або переробляли, або сортували», – наголосив Москаленко.


Передбачається, що стратегія, охоплюватиме декілька пріоритетних напрямів. Йдеться про попередження, перевикористання, сортування, перетворення в енергію, захоронення.


За проміжними результатами напрацювань, стратегія охоплюватиме промоцію зменшення кількості відходів, їх сортування та переробку, створення умов для ефективного сортування сміття, освіту для різних груп населення, роботу з бізнесом та економічні стимули.


Консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова наголосила, що Zero Waste – це переосмислення нашого ставлення до ресурсів у місті. У стратегії буде закладено нове бачення того, що ми викидаємо: що з цього можна замінити, відремонтувати, переналаштувати.


«Сміття – це не лише щось непотрібне, яке займає величезні площі в Україні, а ресурс, який, фактично, занедбується. І, налагодивши систему попередження утворення відходів, їх перевикористання, ремонту і переробки, ми зможемо економити ресурси», – заявила вона.


Ірина Миронова зазначила, що у Львові уже є декілька ініціатив, які попереджають утворення відходів. До прикладу, спільнота взаємодопомоги «Оселя», які збирають непотрібні речі, ремонтують їх і продають, щоб зібрати гроші для потребуючих людей.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами