Menu

ТОП-5 книжок 2015 року

  • Джерело: lvivport

Добігає кінця рік 2015. Із задоволенням можемо сказати, що він видався надзвичайно книжково-вдалим. Цікавість читачів до вітчизняної книжкової продукції надихає видавців та письменників. На полицях книгарень з′являються довгоочікувані перекладні видання, новинки вітчизняних авторів та спалахують яскраві вогні книжкових дебютів.

Традиційно напередодні новорічних свят підбивають підсумки року, що минає. Ми не лишаємося осторонь і пропонуємо вам ТОП-5 книжок 2015 року за вибором покупців Національної книжкової мережі «Буква» та магазин книжок Країна мрій  http://kmbooks.com.ua/.

Однією з найбільших несподіванок року став роман Ірен Роздобудько «Ґудзик-2». Увірвавшись 2005 року на книжковий ринок з романом «Ґудзик» редактор відомого глянцевого журналу відкрилася читачам із зовсім іншого боку та швидко завоювала їх прихильність. Повернутися до своїх героїв десять років потому – це ризик. А зробити це успішно може лише дуже талановита та смілива людина.

Герої роману постарішали на десять років. В їх житті, як і в нашому, було багато хорошого і поганого. Але нова історія не почнеться доти, доки не закінчена стара. І знову вони – і ми разом з ними – подумки повертаються на карпатські стежки, по яким вибухом емоцій розкидало їхні почуття. Тіні минулого довгі, вони можуть закрити мороком не тільки сьогодення, але й майбутнє. Денис, тепер вже успішний керівник рекламного агентства, знову зустрічається зі своїм колишнім коханням, і налагоджене життя летить шкереберть.

Ще однією довгоочікуваною книжковою прем′єрою року став роман Фредеріка Беґбедера «Уна і Селінджер». Відомий француз мовчав довгих п′ять років, і читачі майже зневірилися. Але все було недаремно. Для свого повернення автор створив новий жанр - «faction» від англійського «fact» (факт) та «fiction» (вигадка). Факти прості: у 1940 році молодий письменник-початківець Джеррі Селінджер зустрів юну дочку нобелівського лауреата УнуО′Ніл. Поміж молодими людьми спалахнуло кохання. І тут починається поле вигадок і здогадок.

Як відзначають читачі та критики, у цьому романі ми знайомимося з абсолютно новим Беґбедером. Він створив дуже елегантну, дещо іронічну й надзвичайно зворушливу книгу. «Уна і Селінджер» - це не історія кохання, проте історія становлення двох особистостей, що почалася з прекрасного почуття. Але до їх маленького світу вдирається війна, і шляхи закоханих розходяться назавжди. Селінджер відправляється на фронт, а Уна вирушає назустріч своїй долі – стати головною зіркою у житті найвідомішого коміка ХХ сторіччя.

Не меншає популярність творів сучасного американського письменника Джона Гріна. Його нова книга «Паперові міста» швидко увійшла до списку бестселерів. Це не просто оповідь про пригоди американських підлітків, але книга про становлення цінностей і пошук свого місця у світі, що стає дедалі складнішим. Чи варто миритися з ситуацією що тебе не влаштовує? Де межа між підлітковим бунтом та формуванням особистості? І що є більш важливим: твоє сьогодення чи примарне майбутнє? На ці та багато інших питань доведеться відповісти головному герою книги Квентину та його друзям під час пошуків таємничо зниклої однокласниці. Слідуючи за залишеними нею підказками, хлопці напередодні шкільного випускного вирушають у подорож, яка змінить їхнє життя.

Прихильників наукової фантастики 2015 рік порадував перекладом книги Енді Вейра «Марсіянин» та прем′єрою однойменного фільму. Робінзон нового часу Марк Вотні прийшовся до душі українським читачам своєю щирістю та відвертістю. Віра в себе та почуття гумору допомагають людині вижити, навіть якщо вона залишилася одна на Марсі,майже без надії на порятунок. Особливої достовірності історії надають витримки з бортового журналу Марка Вотні, де він детально описує космічні технології та особливості виживання на Червоній Планеті.

Деяких змін зазнав сегмент книг, присвячених розвитку особистості та досягненню гармонії в житті. Тепер у тренді корисні поради, подані у вигляді притч та історій з життя, такі як роман Робіна Шарма «Монах, який продав свій «Феррарі». Вустами своїх героїв автор нагадує читачеві, що усіх справ не переробиш і, окрім матеріальних ознак успішності, в житті є багато інших важливих речей. На прикладі історії монаха показано, якими методами та інструментами можна досягти гармонії з собою і світом. І все це описане у легкій та захопливій манері, що тримає увагу читача з першої до останньої сторінки.

Проте справжнім відкриттям року стали… розмальовки для дорослих! Втомлені сірою буденністю, поганими новинами та непевністю в майбутньому люди із суто дитячим захопленням поринули у світ антистресової художньої терапії. Асортимент розмальовок збільшується з кожним днем, від звичайних тоненьких зошитків до великих книжок і навіть поштових листівок.

Із нетерпінням чекаємо нового 2016 року та книжкових цікавинок, які він з собою принесе!

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами