Menu

Мер Перемишля заявляє, що не чув вигуків "Смерть українцям!" під час "маршу орлят"

  • Джерело: Вголос
Перемишльський мер Роберт Хома, який був одним із патронів суботнього “маршу орлят перемиських і львівських” й особисто брав у ньому участь, запевняє, що не чув вигуків “Cмерть українцям!”. Про це посадовець написав в листі до генконсула України у Любліні Василя Павлюка, передає Укрінформ.

“Як і пан консул (Павлюк. – Ред.), про вказані події (антиукраїнські вигуки. – Ред.) під час “маршу орлят перемиських і львівських” я довідався зі ЗМІ, соцмереж. Я поділяю ваше занепокоєння, особливо тому, що я особисто брав участь у марші і не чув вигуку, який мав прозвучати під час маршу біля українського Народного дому”, - написав Хома.

Також політик наголосив, що на відео, на якому зареєстровано цей вигук, ніхто інший не підхопив цю фразу.

“Незалежно від того, чи це була безвідповідальна і нерозумна дія однієї людини чи провокація, решта маніфестантів повела себе так, як я й очікував, беручи патронат над заходом”, - заявив мер Перемишля.

Він підкреслив, що неодноразово інформував про те, що марш не спрямований проти будь-кого, а має на меті вшанувати молодь, яка загинула у боротьбі за Перемишль і Львів.

Хома нагадав, що організатори маршу подали заяву до прокуратури про скоєння злочину й він очікуватиме на інформацію про хід розслідування. 

Разом з тим, посадовець зауважив, що крім цього випадку, захід відбувся “гідно” і під час нього не було елементів, які свідчили б про “заклики до ненависті на національному грунті”. 

Хома висловив переконання, що “поодинокі випадки” дій, які негативно впливають на польсько-українську співпрацю, не можуть свідчити про загальний рівень відносин.

“Ми не нехтуємо такого типу ганебними діями, але також і не дозволимо, щоб це затьмарювало нам реальну картину”, - констатував він.

Як повідомлялося раніше, У польському Перемишлі на «Марші орлят перемишльських і львівских», який проходив 10 грудня, учасники біля будівлі Українського народного центру скандували: «Смерть українцям».

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами