Menu

Приватизація у цифрах

  • Джерело: Львівська Пошта
arkhіv.jpg
Велика приватизація повинна стартувати в Україні вже наступного місяця, її завдання – привернути інтерес потенційних інвесторів, заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на конференції “Ялтинська європейська стратегія”

За його словами, приватизація – один із основних способів залучення прямих іноземних інвестицій, на які розраховує Україна.

Нагадаємо, що на початку вересня Кабінет міністрів України оприлюднив перелік підприємств, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках, який включає понад 10 морських і річкових торговельних портів, близько 20 шахт, понад 10 енергогенерувальних та енергорозподільчих компаній, а також Об’єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), завод “Електроважмаш”, Одеський припортовий завод, підприємство “Сумихімпром” і держпідприємство “Турбоатом”.

До переліку підприємств, що виставляються на продаж за рішенням уряду, також увійшли шахти держкомпаній “Волиньвугілля”, “Красноармійськвугілля”, “Селидіввугілля”, “Первомайськвугілля”, “Львіввугілля” (37,5% акцій), “Лисичанськвугілля” (100% акцій). З-поміж енергетичних активів: єдині майнові комплекси Костянтинівської, Первомайської, Мігеєвської гідроелектростанцій, а також компанії “Запоріжжяобленерго” (60,2% акцій), “Миколаївобленерго” (70% акцій), “Тернопільобленерго” (50,99% акцій), “Харківобленерго” (65% акцій), “Хмельницькобленерго” (70% акцій), “Центренерго” (78,29% акцій), Херсонська, Одеська, Дніпровська та Миколаївська ТЕЦ (всі по 99% акцій), а також “Донбасенерго”, “Одесаобленерго”, “Сумиобленерго”, “Черкасиобленерго”, “ДТЕК Дніпроенерго”, “Київенерго”, “ДТЕК Дніпрообленерго”, “ДТЕК Західенерго”, “ДТЕК Донецькобленерго” (всі компанії по 25% акцій).

Також до продажу пропонується 100% акцій компанії “Украгролізинг”, 100% акцій Аграрного фонду, 100% акцій Державної продовольчо-зернової корпорації, а також понад 30 агропідприємств сфери переробки, наукових досліджень, виробництва кормів.

Крім зазначених об’єк­тів, до продажу пропонуються 99% акцій Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу, держкомпанія “Чорноморське морське пароплавство” (без зазначення пакета акцій до продажу), 91,5% акцій компанії “Свема”, 99,99% акцій підприємства “Сумихімпром”, 99,56% акцій Одеського припортового заводу, 51% Запорізького титано-магнієвого заводу. У банківській сфері на приватизацію виставляють 99,99% акцій Українського банку реконструкції і розвитку.

У переліку компаній, які можуть бути виставлені після внесення змін до чинного законодавства, значаться: Маріупольський, Южний, Іллічівський, Одеський, Ізмаїльський, Бердянський, Миколаївський, Білгород-Дністровський, Херсонський, Ренійський, Усть-Дунайський, Скадовський морські торговельні порти і спеціалізований порт “Октябрск”, 100% акцій компанії “Дунайське морське пароплавство”, Азовський судноремонтний завод (єдиний майновий комплекс). По лінії Мін­енерговугілля пропонується виставити на продаж вісім заводів з виробництва торфу, по лінії Мінагрополітики – держпідприємство “Укрспирт”, по лінії Мін­економрозвитку – більш як 20 проектних і дослідних інститутів, а також корпорацію “Укрбуд”.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами