Menu

Дебют Ярини Мовчан

  • Джерело: Львівська Пошта
movchan.jpg
Львівська художниця представила першу персональну виставку, яку можна оглянути до 23 квітня

Днями львівська художниця Ярина Мовчан представила в арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) першу в своїй біографії персональну виставку. “Проникнення” як концепція творів для виставки, зі слів авторки, – це взаємопроникнення на духовному та метафізичному рівнях. Між людьми, їх впливом одне на одного, проникнення філософії та віри в буття, позасвідомого – у свідоме людини, снів – у настрої, суспільства – у індивідууми і тому подібне.

Ярина Мовчан – випуск­ниця кафедри текстилю Львівського мистецького коледжу ім. І. Труша та Академії мистецтв, мама двох дітей та дружина іконописця Данила Мовчана. Саме чоловік спонукав її опанувати техніку сакрального малярства – темперу та левкас на дереві. У цій техніці Ярина створює незвичайні емоційні композиції з тонким колоритом, стилізацією та символізмом, характерним для іконопису. І хоча на виставці “Проникнення” представлені портрети святих Климентія, Варвари та Гліба, художниця наполягає, що це не ікони. До слова, в “Зеленій канапі” ви зможете побачити  Яринин автопортрет і портрет Данила Мовчана.

Більшість із 16 творів, які ввійшли до експозиції, невеликого формату і круглі за формою. Вони створені в 2016 – 2017 роках. Ярина брала участь у багатьох групових виставках в “Зеленій канапі”, а 2012-го любителі мистецтва могли ознайомитись з її творчістю на персональній виставці в кав’ярні “Віденські булочки”, яка колись працювала на вул. Катедральній.


lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами