Menu

Оприлюднені подробиці затримання автобуса з провокаторами, що їхали на кордон з Польщею

  • Джерело: ЗІК

Про це 13 березня на брифінгу повідомив голова ЛОДА Олег Синютка.


«Разом із вандалізмом щодо пам’ятників правоохоронні органи затримали автобус із мешканцями Львівщини, які їхали на проплачену акцію на українсько-польському кордоні, щоби продемонструвати нібито погане відношення українців до поляків на території Львівщини», – повідомив Синютка.


З його слів, в автобусі їхали декілька десятків осіб, деякі були напідпитку. Вони мали при собі банери з написами про приниження прав поляків на території Львівщини.


Автобус з найманими особами, які мали намір влаштувати провокаційну акцію на українсько-польському кордоні. Фото: Варта1/Facebook
Автобус з найманими особами, які мали намір влаштувати провокаційну акцію на українсько-польському кордоні. Фото: Варта1/Facebook«Факт задокументований. Люди, які подорожували у напрямку кордону, не мають жодного відношення до польської громади та не є етнічними поляками. Деякі були напідпитку, мали при собі провокаційні банери з написами, нібито на Львівщині утискається польська спільнота. Найбільше дратує, що ця поїздка була проплачена, кожному була виділена фінансова винагорода», – додав Синютка.


Він зазначив: наймані особи – мешканці Львівщини, їх особи вже встановлені. Вони не були поінформовані, на яку саме акцію їх везуть. Замовником антипольських провокацій на Львівщині, на переконання голови ЛОДА, є третя сторона – країна-агресор.


«Ці люди навіть не знали, що вони будуть їхати з цією метою. Вони були найняті, щоби провести якусь із акцій на території Польщі. Правоохоронні органи вчасно зупинили їх не допустили картинки для російських ЗМІ про ставлення до поляків, якого насправді немає на Львівщині», – додав голова ЛОДА.


З його слів, вже відбулася зустріч з Генконсулом Польщі, «яка показала спільну позицію про те, що такі речі робляться, щоб посварити українців і поляків». «Але такі дешеві авантюри ніколи не посварять наші народи», – зазначив Синютка.


Заступник Генконсула Польщі у Львові повідомила, що ставлення поляків до актів вандалізму таке ж, як і українців. Вона подякувала українській стороні за те, що усі пам’ятники на сьогодні уже відчищені від фарби і приведені до попереднього стану.


Нагадаємо, невідомі зловмисники протягом кількох днів пошкодили у Львівській області два меморіали загиблим полякам.


За даними поліції, 10 березня невідомі облили червоною фарбою пам’ятник професорам Львівської політехніки, розстріляним німецькими військами влітку 1941 року, а також написали на пам’ятнику «Смерть ляхам».


Аналогічний випадок зафіксовано днем пізніше в смт Підкамінь Бродівського району: зловмисники облили червоною фарбою надмогильні пам’ятники полякам, які загинули у березні 1944 року, і залишили той самий напис «Смерть ляхам».


У Львівській ОДА назвали акти вандалізму щодо польських меморіалів провокаціями спецслужб держави-агресора.


За фактами розмалювання пам’ятників на Львівщині правоохоронці відкрили кримінальні провадження. Дії зловмисників кваліфіковані слідчими як хуліганство. Поліцейські встановлюють осіб, причетних до скоєння правопорушень.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами