Menu

Казанський порівняв «комунальне пекло» на Львівщині та «енергозбереження» на Донбасі

  • Джерело: ЗІК

Про це пише журналіст Денис Казанський на сайті Главком.


Жовква


Для того, щоб зігрітися в опалювальний сезон, 13-тисячній Жовкві вистачає всього 2% деревних відходів, які за рік виробляє вся Львівська область. Головну котельню міста модернізували. У ній встановили спеціальні котли для твердого палива, у яких тепер спалюють тирсу і тріску. У добу вона споживає до 25 кубів таких відходів. Крім того, у Жовкві була реконструйована тепломережу. Це допомогло істотно економити на паливі.


Відмовившись від газу, в рік Жовква тепер економить 2 млн гривень. Це близько 20% бюджету. У реконструкцію комунального господарства за останні 3 роки місто вклало понад 1 млн євро. У бюджеті таких грошей не було, але міській владі вдалося залучити гранти міжнародних організацій, які охоче спонсорують різні проекти з енергозбереження. За ці гроші місто утеплює дитячі сади, школи і поліклініки, реконструює котельні та тепломережі. Після реконструкції на опаленні однієї школи в рік стали економити 100 тисяч грн.


-2.jpg


Може бути, ви знаєте «міцних господарників» з Донбасу, які зробили щось подібне? Виступати на мітингах, проклинати фашистів, змусити студентів мести вулиці або прибирати листя – все це у них виходить чудово. Розповідати про те, як Донбас всіх годує – теж. А як справа доходить до реальних справ – кругом тотальна ж*па.


Десятиліттями господарники навіть не мислили в цьому напрямку. Які енергозберігаючі технології? Які гранти? Гранти взагалі вважалися в Донбасі чимось поганим, і про тих, хто їх отримував, говорили всякі гидоти.


Я вже писав про наслідки роботи міцних господарників в Стаханові. Там мер Борисов в самий розпал «стабільності» застосував свої енергозберігаючі технології – закрив на*ер всі котельні в місті. Без жодних грантів та твердопаливних котлів. Просто закрив – і все. Хто не встиг поставити індивідуальне опалення – той лох.


А ось мій улюблений сюжет про щасливих жителів «ЛНР», які проголосили незалежну республіку, але так і не навчилися вигрібати з підвалів лайно. Звичайно ж, в цьому теж винні бандерівці. Ярош не дає полагодити каналізаційну трубу. Дитячий велосипедик грузне в коричневій масі, поки тато воює з хунтою.


.png


Потрібно стояти на смерть! А то не дай бог гейропа захопить місто і доведеться жити так, щоб в підвалах не плескався кал. Скріпи впадуть. Не можна цього допустити.
 

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами