Menu

Україна на порозі D- Епідемії

  • Джерело: lvivport

raxitДо Києва приїхали найвідоміші у світі спеціалісти з питань боротьби з дефіцитом вітаміну D, щоб поділитись з українськими лікарями інструментами виходу із проблемної ситуації

Понад 200 лікарів сьогодні з’їхались до Києва, щоби спільно обговорити проблему недостачі вітаміну D в українців. Виявляється, проблема недостачі цього вітаміну прямо наявна у 95 із 100 українців. Його дефіцит впливає на розвиток важких патологій та хвороб, серед яких: рак, високий артеріальний тиск, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, вроджена хвороба серця, м’язова дистрофія, інфекції та інші. Ось так виглядає «айсберг» проблем дорослої людини:

Нагорі айсберга – рахіт, хвороба, для профілактики якої ще навіть радянська медицина буквально в примусовому порядку прописувала вживання вітаміну D дітям. Проте вона «дипломатично» промовчувала про інші загрози, які доказані всесвітніми медичними дослідженнями – загрози, що стосуються і дітей і дорослих, серед яких є навіть рак.

У той час, коли навіть в сусідній Польщі переважна частина із тих, кому це необхідно, вживають вітамін D, в Україні лише розпочинають знайомитись із проблемою. «У Вас ще багато попереду, і я сподіваюсь, що нам вдастся швидко допомогти та вирішити проблему – говорить професор Плудовскі, польський колега на сьогоднішній зустрічі з українськими лікарями з Варшави.

Враховуючи таку невтішну статистику, для того, щоб поділитись знаннями з вітчизняними лікарями, в Україну погодився також приїхати і спеціаліст №1 у світі в сфері лікування і профілактики захворювань, пов’язаних з дефіцитом вітаміну D, професор Майкл Ф. Холік (США), портрет якого, без перебільшення, тримають у своїх кабінетах тисячі лікарів по світу.
Експерти наголосили, що існує лише 2 природних джерела отримання вітаміну D — промені сонця у літній час та деякі продукти харчування. Але їх недостатньо для поповнення запасів вітаміну в організмі. Наприклад, в Україні сонце активне тільки 3 місяці, а гостра нестача ультрафіолету триває з жовтня по квітень. З другого джерела — їжі — отримати достатню кількість також практично не можливо. Тобто можливо але нереально – денна норма цього вітаміну це понад 10 склянок молока чи кілограми риби або горіхів — їсти нереально і некорисно. Тому залишається єдиний шлях – доносити усім про нагальну потребу вживати вітамін додатково до їжі.

Американська асоціація ендокринологів розробила рекомендації, скільки і кому потрібно приймати вітаміну D в день. Фахівці рекомендують щодня додатково давати дітям 1000 МО (Міжнародних Одиниць), дорослим — 2000 МО. Людям з надмірною вагою потрібно приймати в 2-3 рази більше за рекомендовану дозу.

Підсумовуючи, буде доречно сказати, що українська статистика хоч і сумно-вражаюча, але водночас перспективна. За словами керівника українського представництва компанії Польфарма, Ліани Максютової, що була присутня на прес-конференції, продажі вітаміну D зростають. Це є позитивною тенденцією, адже статистика може свідчити про «європейський» вектор розвитку медицини, коли лікарі рекомендують вживати вітамін не тільки дітям. А ще рекомендують своїм пацієнтам не лише слідкувати за своїм здоров’ям а й застосовувати профілактичні кроки.

Тим не менше, поруч із європейськими перспективами, в нашій країні панують ще і «радянські» стереотипи. Зокрема хибною є думкою є те, що у нашому земному поясі можна отримати достатню дозу вітаміну від сонця. Або ж не відповідає дійсності і твердження про те, що достатньо вітаміну можна отримати з продуктів. Ще одним популярним хибним твердженням є те, що вітамін корисно вживати лише маленьким дітям, навпаки, у старшому віці брак вітаміну в наших земляків є особливо гострим. І лікарі сьогодні одноголосно заявили, що будуть братись за руйнування таких шкідливих для здоров’я стереотипів.

Коментарі

0diarly28.03.2017, 15:30#1
Це все дуже цікаво. Однак у той же час наукою доведено, що саме в дитинстві формується система саморегуляції метаболізму. Тому Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує грудне вигодовування й слінги. Про це вже писано-переписа но... https://vasilinka.com/blog/chto-takoe-sling
Quote
0diarly28.03.2017, 15:32#2
вот ссылка
Quote
0Monserrate04.04.2017, 17:32#3
I love your blog.. very nice colors & theme.
Did you create this website yourself or did you hire someone
to do it for you? Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like to find out where u
got this from. many thanks

Feel free to surf to my webpage :: BHW: http://www.hoshikawa-ah.com/bbs/bbs.cgi
Quote
0Irwin20.04.2017, 22:17#4
I would like to take the opportunity of saying thanks to you
for your professional assistance I have usually enjoyed going to your site.
I'm looking forward to the commencement of my
school research and the whole preparing would never have
been complete without surfing your site.
If I may be of any help to others, I might be ready to help by means of what I have discovered
from here.

my site ... по ссылке (geschenkefuerm aenner.info: http://geschenkefuermaenner.info/)
Quote

Додати коментар


Захисний код


Оновити

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за нами



Ми слідкуємо за сайтами

sitemap-9sitemap-3sitemap-1sitemap-4homesitemap-9sitemap-1sitemap-2sitemap-10sitemap-4sitemap-6homesitemap-2sitemap-3sitemap-1sitemap-9sitemap-4sitemap-3rsssitemap-10sitemap-9sitemap-2rsssitemap-3sitemap-4sitemap-5sitemap-2sitemap-3homesitemap-4sitemap-1sitemap-6sitemap-8sitemap-3rsssitemap-2sitemap-10sitemap-1homesitemap-3sitemap-7sitemap-4sitemap-1sitemap-3sitemap-4sitemap-10sitemap-3sitemap-9sitemap-3sitemap-3sitemap-4